Strona główna KOMUNIKACJA Biegacze opanują Pragę

Biegacze opanują Pragę

0

1 września (sobota) o godz. 20.30 wystartuje V 4F Półmaraton Praski.

Od 31 sierpnia (piątek) od ok. godz. 9 nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego, a od godz. 16 zamknięta dla ruchu będzie (tzw. stara) ul. Sokola pomiędzy ul. Wybrzeże Szczecińskie a ul. Zamoście. Miasteczko biegowe, start i meta zorganizowane zostaną na błoniach PGE Narodowego.

1 września (sobota) od godz. 20 sukcesywnie zamykane będą drogi na trasie biegu. Trasa prowadzić będzie ulicami: Zamoyskiego i Grochowska (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do ronda Wiatraczna), rondo Waszyngtona, Francuska, Zwycięzców, Saska, Egipska, Bora-Komorowskiego, Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte obydwie jezdnie) zawrotka na wysokości ul. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego.

W czasie biegu w godz. 20–24 zamknięte będą mosty Poniatowskiego i Świętokrzyski. Ruch na ulicach będzie przywracany sukcesywnie za ostatnim biegaczem. Utrudnienia potrwają do ok. godz. 0.30.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 19.30 z błoni PGE Narodowego i pobiegną ulicami: Zamoyskiego, Jagiellońska, Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (w kierunku mostu Poniatowskiego), zawrotka na Wybrzeżu Szczecińskim, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, Zamoyskiego do mety przy Dworcu Stadion. Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane od godz. 19.