Strona główna AKTUALNOŚCI Chodniki do remontu

Chodniki do remontu

0

Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje chodniki w al. Stanów Zjednoczonych. Otwarte zostały oferty złożone w przetargu na wykonanie tych robót.

Nowe chodniki pojawią się w al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Ostrobramskiej do ul. Grenadierów (strona południowa) Będzie to 4700 mkw. nowych chodników, krawężniki i płyty ostrzegawcze. Chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt o wymiarach 50/50 cm, nowe krawężniki, w tym peronowe na przystankach autobusowych, ryflowane płyty prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz żółte płyty ostrzegawcze. W ramach prac ZDM wyreguluje też kratki ściekowe i studzienki. Roboty będą uwzględniały tzw. standardy piesze.

W przetargu wpłynęła jedna oferta, złożyła ją firma ADROG. Zaproponowana cena mieści się w kwocie, którą planowano przeznaczyć na to zadanie. Wykonawca zadeklarował też 5-letni okres gwarancji na wykonane prace. Dokumenty będą teraz analizowane. Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu i dopełnieniu wymaganych formalności, wykonawca przystąpi do prac w terenie. Roboty mają rozpocząć się wczesną wiosną.