Strona główna AKTUALNOŚCI Domy kultury wznawiają działalność

Domy kultury wznawiają działalność

0

Centrum Promocji Kultury i PROM Saska Kępa otwierają się po przerwie. Warszawskie domy kultury wypracowały jednolite procedury bezpieczeństwa, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Domy kultury będą stosować dodatkowe zabezpieczenia (w tym plastikowe przegrody, dozowniki z płynem odkażającym, itd.), dokonają zmiany trybu pracy (system zmianowy, dystans między pracownikami), przeprowadzą wymagane przeglądy i wprowadzą nowe zasady uczestnictwa w zajęciach, wydarzeniach i projektach.

W Warszawie działalność kulturalną prowadzą 24 dzielnicowe domy kultury. To one sprawiają, że kultura jest na wyciągnięcie ręki, umożliwiają jak najczęstszy z nią kontakt społecznościom lokalnym. Nie chcąc tracić kontaktu z warszawiakami w czasie pandemii, domy kultury przeniosły swoją działalność do Internetu. Wirtualna oferta wciąż jest rozwijana. Znajdują się w niej m.in. wykłady, kursy, prelekcje, koncerty czy pokazy filmowe. Propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych.

Na stronach i profilach społecznościowych warszawskich domów kultury znajdują się szczegółowe informacje oraz zasady obowiązujące w poszczególnych placówkach, a także bieżąca oferta działań online.

Domy kultury, które wznawiają działalność:

Białołęcki Ośrodek Kultury

Bielański Ośrodek Kultury

Dom Kultury Świt

Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Dom Kultury Kadr

Ośrodek Kultury Ochoty

Dom Kultury Praga

Dom Kultury Rembertów

Prom Kultury Saska Kępa

Dorożkarnia

Służewski Dom Kultury

Centrum Łowicka

Dom Kultury Śródmieście

Dom Kultury Zacisze

Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek

Ośrodek Kultury Arsus

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów

Wawerskie Centrum Kultury

Ośrodek Kultury Wesoła

Centrum Kultury Wilanów

Dom Kultury Włochy

Wolskie Centrum Kultury

Dom Kultury Wygoda

Staromiejski Dom Kultury