Strona główna KOMUNIKACJA Drogowcy wymienią oświetlenie na ul. Bliskiej

Drogowcy wymienią oświetlenie na ul. Bliskiej

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Pięciu wykonawców chce wyremontować oświetlenie ul. Bliskiej na Kamionku. Otwarte zostały oferty w przetargu na przeprowadzenie prac.

W ramach prac zdemontowane zostaną stare latarnie. W ich miejsce Zarząd Dróg Miejskich ustawi osiem nowych słupów z oprawami LED oświetlających całą ulicę. Dodatkowo, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie chodnika, przed budynkiem Bliska 23 pojawią się niskie słupy oświetleniowe, zaś po drugiej stronie ZDM ustawi dodatkową latarnię oświetlającą chodnik. Dodatkowe oprawy z jaśniejszym światłem pojawią się w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Bliską przy Dworcu Wschodnim.

Nowe oświetlenie to inicjatywa mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Wniosek zyskał 340 głosów i został wybrany do realizacji. Projekt w założeniu przewiduje dodatkowe oświetlenie chodnika. Drogowcy postanowili jednak rozszerzyć zakres prac, o które wnioskowali mieszkańcy i kompleksowo oświetlić całą ulicę.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zadania (od dnia podpisania umowy). Przetarg na przebudowę oświetlenia ogłoszono po raz drugi. Za pierwszym razem, jesienią ubiegłego roku, nie zgłosił się żaden wykonawca.