Strona główna AKTUALNOŚCI Filmowa Praga-Południe

Filmowa Praga-Południe

0

Co się dzieje w naszej dzielnicy? Czy możemy oddać się urokom X Muzy bez wydawania na to wcale niemałych pieniędzy? Sprawdźmy.

Oferta dla mieszkańców Pragi-Południe jest naprawdę bogata. W sezonie wakacyjnym skorzystamy z bezpłatnych seansów filmowych w ramach kina plenerowego (między innymi w parku Nad Balatonem, parku Skaryszewskim oraz na dachu PROM-u Kultury Saska Kępa). W innych dzielnicach też znajdziemy interesujące pokazy filmowe, jednak w naszej okolicy jest ich zdecydowanie najwięcej!

We wtorki tuż po godz. 21 odbywają się pokazy filmowe w parku Nad Balatonem. W wakacyjne środy, w ramach 10. edycji Filmowej Stolicy Lata, warto wybrać się do darmowego kina w muszli koncertowej parku Skaryszewskiego. To jeszcze nie koniec, gdyż tereny Stadionu Narodowego również zamieniają się w letnie kino (samochodowe i leżaki) dla każdego. Na przykład w piątek 31 lipca o godz. 21.30 na stadionowych błoniach zobaczymy „Sen o Warszawie”. Na dachu PROM-u Kultury Saskiej Kępy przy ul. Brukselskiej 23 pokazy odbywają się dwa‒trzy razy w tygodniu. Na przykład 1 sierpnia letnie kino na zaprasza na pokaz filmu „Miasto ’44”.

Nie zapomnijmy tylko zabrać ze sobą szczypty dobrego humoru, ciepłego kocyka i środka odstraszającego owady. Dobra zabawa i relaks na świeżym powietrzu gwarantowane. A na dobrą pogodę tego lata raczej możemy liczyć. Do zobaczenia na seansach!

Gdzie szukać:
www.cpk.art.pl
www.promkultury.pl
www.filmowastolica.pl
www.kalendarium.bppragapd.pl/#start.