Strona główna AKTUALNOŚCI Gandalf, Darth Vader i Geralt w jednym miejscu

Gandalf, Darth Vader i Geralt w jednym miejscu

0
fot. Adam Grabczyński / AG Camera Tales

Marzenie fanów fantastyki spełni się po raz kolejny w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam właśnie w jednym miejscu i czasie spotkają się bohaterowie ze świata „Gwiezdnych Wojen”, „Władcy Pierścieni”, „Wiedźmina” i „Gry o Tron”. 

Od 24 do 26 maja w gościnnych i historycznych progach Garnizonu Modlin odbędzie się Festiwal Fantastyki Cytadela. Wydarzenie wystartuje w piątek, 24 maja o godzinie 14.00.

Impreza dla fanów fantastyki i piknik rodzinny

Festiwal Fantastyki będzie jednym z największych w kraju spotkań fanów fantastyki. Jednocześnie impreza została pomyślana jako trzydniowe wydarzenia rodzinne, na które warto przyjść z całą rodziną lub znajomymi. Na gości czeka fantastyczna zabawa i niezapomniane przeżycia oraz spotkania z innymi fanami i twórcami fantastyki. Tam po prostu trzeba być!

Gwarancja dobrej zabawy i świetnej kuchni

Impreza zostanie podzielona na bloki tematyczne: literacki, popkulturowy, popularno–naukowy, warsztatowy i pokazowy oraz mangi i anime. Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Na wielbicieli dobrej i oryginalnej kuchni czeka nie lada gratka! Spróbować będzie można smaków meksykańskich, tatarskich (w prawdziwej jurcie), znakomitych mięsiw, frytek belgijskich, a nawet jadalnych owadów.

Wioska fantasy i postapokaliptyczne obozowisko obok siebie

Wioska fantasy przeniesie uczestników w świat „Władcy Pierścieni”, „Wiedźmina” i „Gry o Tron”. Będzie tu można nauczyć się pisma runicznego, zdobyć wiedzę jak pleść kolczugę, posłuchać pięknej elfiej muzyki na żywo, przeplatanej krasnoludzkim humorem.

Obok powstanie postapokaliptyczne obozowisko wybudowane w stylu „Mad Maxa”, „Wodnego Świata” i „Fallouta”. W osadzie czekać będzie masa atrakcji: koncerty świetnych muzyków z prawdziwymi ognistymi gitarami i skrzypcami, pokazy ognia i tańca, strefa craftingowa – oparta o zasadę „zrób to sam”, gdzie podczas warsztatów będzie można stworzyć elementy strojów ze słynnych filmów. Uczestników tegorocznej edycji wydarzenia na pewno zachwyci taniec z wachlarzami, wykonany w niesamowitej scenerii aut, motocykli, katamaranów, a nawet samolotu.

Aby uzyskać więcej informacji, warto odwiedzić stronę www.festiwalcytadela.ploraz fanpage festiwalu, gdzie na bieżąco zamieszczane są najświeższe informacje. Prócz tego organizatorzy zapewniają, że wzorem ubiegłych lat przygotują dogodne rozwiązania transporotowe dla osób przyjeżdżających na imprezę pociągiem.