Strona główna ŻYCIE MIASTA Gra o (prezydencki) tron

Gra o (prezydencki) tron

0

Najwięcej głosów zdobywa Rafał Trzaskowski, za nim znajdują się: Patryk Jaki, Jan Śpiewak i Jacek Wojciechowicz – tak wynika ze sondażu preferencji wyborczych, do którego dotarł „Przegląd”.

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię CBM Indicator od 23 do 30 czerwca na próbie 1000 mieszkańców Warszawy, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w jesiennych wyborach samorządowych.

Największym poparciem cieszy się kandydat PO Rafał Trzaskowski, na którego chce głosować 42 proc. warszawiaków, na drugim miejscu – z poparciem 22 proc. znalazł się kandydat PiS Patryk Jaki. Jan Śpiewak, lider Wolnego Miasta Warszawa cały czas cieszy się poparciem 8 proc. respondentów, w górę pnie się natomiast startujący jako kandydat niezależny były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Chęć oddania głosu na niego zadeklarowało 6,5 proc. ankietowanych.

Na piątym miejscu znalazł się kandydat SLD Andrzej Celiński, któremu ta partia wycofała kilka dni temu poparcie. Kandydat PSL Jakub Stefaniak zdobył w tym sondażu 3,8 proc., a weteran stołecznych wyborów Janusz Korwin-Mikke – 2,5 proc.