Strona główna AKTUALNOŚCI Jesiennie na pętlach

Jesiennie na pętlach

0
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

Jesienny klimat zagościł na pętlach komunikacji miejskiej. Dekoruje je ponad 7,5 tys. wrzosów i kapusty ozdobnej, które zobaczyć można m.in. na rondzie Wiatraczna.

Nadszedł czas na trzecią w tym roku sezonową zmianę dekoracji na pętlach. W jesiennej odsłonie Zarząd Oczyszczania Miasta posadził ponad 7,5 tysiąca wrzosów i różnokolorowej kapusty ozdobnej. Nowe aranżacje pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej mogą zobaczyć m.in. na rondzie Wiatraczna, Nowym Bemowie, Okęciu i Żeraniu.

Na kwietniki wybrane zostały typowo jesienne rośliny, które doskonale radzą sobie w trudnych warunkach. Zarówno wrzosy, jak i kapusta ozdobna są odporne na niskie temperatury i długo zachowują dekoracyjny wygląd.

Kapusty i wrzosy zastąpiły tysiące pelargonii, które ozdabiały pętle przez całe lato. Ponieważ pelargonie to rośliny wieloletnie, ZOM postanowił przekazać je mieszkańcom Warszawy. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i wielkim zainteresowaniem.

– Mamy nadzieję, że wiosną pelargonie pięknie zakwitną na balkonach i w ogródkach warszawiaków – komentują pracownicy ZOM.