Strona główna ŻYCIE MIASTA Koci alarm na Paluchu

Koci alarm na Paluchu

0
fot. Pixabay.com

Koci alarm ogłosiło Schronisko na Paluchu. Pojawiło się tam ostatnio wiele kociąt, niektóre z nich chore i zaniedbane.

„U nas znów wysyp kociątek. Teraz trudny czas – jedne i drugie święta, wyjazdy, ale jeśli chcecie i możecie adoptować, zapraszamy. Czekają kocięta butelkowe – wymagające stałej opieki, maluszki, podrostki, zdrowe i te chore, które mają najtrudniej” – tłumaczą pracownicy schroniska.

Schronisko przygotowało specjalny poradnik dla tych, którzy zastanawiają się nad adopcją kota, ale nie mają doświadczenia i nie są pewni, czy poradziliby sobie jako opiekunowie.

Poradnik można pobrać ze strony: https://napaluchu.waw.pl/poradnik/koci_poradnik_po_adopcji/.

Ci, którzy chcą adoptować psa lub kota, powinni po pierwsze przemyśleć tę decyzję i rozważyć następujące kwestie: czy ich styl życia pozwala na opiekę nad zwierzęciem, czy dysponują warunkami odpowiednimi dla zwierzęcia, czy inni domownicy wyrażają zgodę, kto się zajmie psem lub kotem podczas wyjazdu na wakacje lub choroby, a także czy ich sytuacja materialna pozwala na prawidłową opiekę nad zwierzęciem (odpowiednia karma, szczepienia, leczenie, badania okresowe, ochrona przeciw kleszczom).

Przed przyjazdem do schroniska warto przejrzeć bazę ogłoszeń wszystkich zwierząt do adopcji, poczytać opisy zwierząt i skontaktować się z wolontariuszem danego zwierzęcia, by uzyskać więcej informacji i w przypadku psa umówić się na spacer przedadopcyjny. Wiele informacji znajdziemy w poradnikach „Jak wybrać psa dla siebie?” i „Zanim adoptujesz kota”.

W celu adopcji kota należy udać się do kociarni. Po wybraniu kota trzeba wypełnić ankiete przedadopcyjną. Ostateczną decyzje o adopcji podejmie pracownik Biura Adopcji. W przypadku zwierząt leczonych czekać nas będzie jeszcze odprawa weterynaryjna, po czym następuje zawarcie umowy adopcyjnej. Umowa ma charakter cywilno-prawny i od tego momentu nowy właściciel ponosi odpowiedzialność za zaadoptowane zwierzę.

Do Schroniska na Paluchu rocznie trafia 2500 psów i 1500 kotów. Całodobowy kontakt w sprawie zwierząt: tel. 22 846 02 36. Odbiory odbywają się w godz 10-18.