Strona główna ŻYCIE MIASTA Konkurs na ulubioną księgarnię Warszawy

Konkurs na ulubioną księgarnię Warszawy

0

Prezydent Rafał Trzaskowski ustanowił Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy pod nazwą „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. 

Kandydować mogą księgarnie niezależne, zlokalizowane w granicach administracyjnych Warszawy. Jak napisano w zarządzeniu, nagroda to część działań miasta na rzecz wspierania czytelnictwa i promocji dostępności usług lokalnych. „Nagroda przyznana będzie w 2020 r. w kwocie 78 000 zł” – zapowiada urząd miasta.

Księgarnie niezależne będą umieszczone na liście w formularzu na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl. W głosowaniu będą mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, oprócz pracowników i współpracowników księgarń kandydujących do nagrody oraz członków ich rodzin. Termin głosowania jeszcze nie jest znany.

Jak przewidują urzędnicy, osoby głosujące na księgarnię niezależną przy ocenie mogą brać pod uwagę np. sposób prezentacji oferty księgarni, organizację wydarzeń promujących książki i pasje czytelnicze (dla dorosłych i dzieci), takie jak np.: spotkania autorskie i dyskusyjne, premiery literackie, debaty, warsztaty literackie, konkursy, koncerty, pokazy filmów. Ważny są także: poziom obsługi klienta, w tym poziom doradztwa, aktywność online oraz formy kontaktu z klientem w czasie pandemii, a także budowanie i utrzymywanie relacji z klientami.