Strona główna AKTUALNOŚCI Legalne grillowanie w Warszawie

Legalne grillowanie w Warszawie

0

Ratusz zastanawia się nad stworzeniem mapy miejsc, w których można legalnie grillować. Gdzie wybrać się na grilla bez obawy przed mandatem?

„Kwestia możliwości opracowania i udostępnienia informacji w kierunku utworzenia mapy ogólnodostępnych miejsc, w których dozwolone jest grillowanie, zostanie podjęta analizie” – napisała dyrektorka-koordynatorka Justyna Glusman w odpowiedzi na interpelację radnej Renaty Niewiteckiej.

Podała też listę miejsc, w których w Warszawie można legalnie rozpalić grilla.

Na Białołęce są to: plaża przy moście Skłodowskiej-Curie, park Picassa, teren rekreacyjny przy ul. Magicznej, plac zabaw przy ul. Kiersnowskiego oraz place zabaw przy ul. Ruskowy Bród i Mańkowskiej i przy ul. Echa Leśne.

Na Bielanach jest to polana przy Lesie Młocińskim, na Pradze-Południe: park przy Podskarbińskiej, plaża Saska i plaża Poniatówka, na Pradze-Północ: plaża Rusałka, w Rembertowie – tereny przy zbiegu ul. Kordiana i Strażackiej, przy ul. Mokry Ług i przy Powroźnej. W Śródmieściu można grillować na plaży przy Płycie Desantu, na Targówku – przy parku Bródnowskim, na Ursynowie – na polanie w Lesie Kabackim.

W Wawrze do legalnego grillowania przeznaczona została plaża Romantyczna, na Woli – parki Moczydło i Księcia Janusza, a na Żoliborzu – park Kępa Potocka i plaża Żoliborska.