Strona główna AKTUALNOŚCI Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na klimat

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na klimat

0

Od miesiąca trwają konsultacje społeczne w ramach prac nad Warszawską Strategią Adaptacji do zmian klimatu. W tym tygodniu swoje uwagi będą mogli zgłosić mieszkańcy Białołęki, Pragi-Północ, Pragi-Południe oraz Targówka. W naszej dzielnicy spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca o godz. 18 w Promie Kultury Saska Kępa.

Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku to dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru. Miasto wypracowało założenia do strategii, które obecnie są konsultowane z mieszkańcami. W lutym odbyły się już spotkania z mieszkańcami Rembertowa, Wawra i Wesołej. W ramach konsultacji społecznych zbierane są opinie dotyczące preferowanych kierunków adaptacji do zmian klimatu w poszczególnych obszarach miasta. Na spotkaniach mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać również własne propozycje.

Najbliższe spotkania konsultacyjne:

  • Praga-Północ: wtorek, 21 marca o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul Targowa 50/52),
  • Targówek: środa, 22 marca o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20),
  • Białołęka: czwartek, 23 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 356 (ul. Głębocka 66 – stołówka),
  • Białołęka: wtorek, 28 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 344 (ul. Erazma z Zakroczymia 15 – stołówka),
  • Praga-Południe: czwartek, 30 marca o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23).

Konsultacje społeczne potrwają do 30 czerwca. Pomysły na klimat mieszkańcy mogą zgłaszać również elektronicznie lub pocztą tradycyjną na adres Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy (ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa).

Na podstawie wyników konsultacji powstanie projekt strategii, który jesienią br. zostanie poddany dyskusji na Zespole ds. Klimatu przy prezydencie Warszawy. Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur Strategia adaptacji będzie przedmiotem obrad rady miasta.