Strona główna AKTUALNOŚCI Moc atrakcji na Saskiej Kępie

Moc atrakcji na Saskiej Kępie

0

Święto Saskiej Kępy odbędzie się w tym roku 23 maja (sobota). Rozpocznie je parada, która o godz. 14 ruszy spod Sceny Głównej przy rondzie Waszyngtona do Sceny „Osieckiej” przy ul. Obrońców.

Wzdłuż ulic Francuskiej i Paryskiej zlokalizowane będą stoiska tworzące Kiermasz Artystyczny.

Na Scenie Głównej o godz. 19 zacznie się koncert. Wystąpią: Ania Rusowicz i Grzegorz Turnau.

Przy ul. Walecznych w godz. 14.45‒19 usłyszymy Aleksandrę Mróz (piosenki z lat 50. i 60. w języku polskim i francuskim), La Musique (koncert piosenek francuskich), zespół Tęcza (piosenki polskiej estrady z lat 60.), koncert piosenek o Saskiej Kępie pt. „Saska Kępa wiecznie młoda” oraz koncert piosenek Agnieszki Osieckiej.

W tych samych godzinach działać będzie Scena „Osieckiej” przy ul. Obrońców. O godz. 14.15 odbędzie się tam otwarcie imprezy i wspólne odśpiewanie „Małgośki” ‒ hymnu Święta Saskiej Kępy. Usłyszymy tam też Wyspy Dobrej Nadziei, Bardotka Trio i Elenę Egorową.

Na Scenie Szkolnej przy ul. Szczuczyńskiej w godz. 15‒19 wystąpią przedstawiciele: Gimnazjum im. Cz. Niemena, Gimnazjum im. J. Paderewskiego, Gimnazjum im. Bohaterów Olszynki, Liceum im. B. Prusa, Liceum im. A. Mickiewicza, Liceum im. A. Osieckiej, Zespołu Szkół im. L. Okulickiego, Polskiego Klubu Szermierczego i Klubu Kultury „Gocław”.

Na Scenie Paryskiej przy ul. Paryskiej 18/22 wystąpią trzy zespoły rockowe: HLA, Shade i Acrimonia. O godz. 18.15 zaczną się tam pokazy tańca orientalnego.

Prom Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 zaproponuje: „Romans z Saską Kępą” – spektakl na podstawie książki „Listy na wyczerpanym papierze”, występ Back To The Ocean i spektakl teatru Paradox pt. „Agnieszka Osiecka – listy”. To retrospekcja z życia Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Usłyszymy też koncert piosenek z lat 50., 60. i 70. w wykonaniu Kasi Rodowicz oraz koncert Artystów Warszawskich Teatrów Muzycznych „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Zespół Madrugada zaprosi też na koncert muzyki flamenco i pokazy tańca.

Na Scenie w Jordanku przy ul. Nobla 18/26 od godz. 10 do 15 odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci, a także występy dziecięcych grup związanych z Saską Kępą.

Z kolei na Scenie Pracownia Litografii przy ul. Obrońców w godz. 15‒19 wystąpią zespoły: The Kids, Blues Junkers i Blues Time.

Nie obędzie się bez utrudnień komunikacyjnych. Ulica Francuska, pl. Przymierza i ul. Paryska zostaną ZAMKNIĘTE dla ruchu kołowego 22 maja (piątek) o godz. 19, otwarte zaś zostaną 24 maja (niedziela) o godz. 12. Ulica Zwycięzców pozostanie przejezdna.