Strona główna AKTUALNOŚCI Muzyka a Witkacy czyli „Dziurka w eterycznym ciałku”

Muzyka a Witkacy czyli „Dziurka w eterycznym ciałku”

0

Czy dramaty Witkacego to dobry materiał na musical? Jaka muzyka pasuje do twórczości Witkacego? Do najnowszej inscenizacji Wariata i zakonnicy Stanisława Ignacego Witkiewicza – „Dziurka w eterycznym ciałku” Teatru Szparka – muzykę stworzyła znana kompozytorka Izabela Szoszkiewicz.

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu Wariat i zakonnica oraz utworach poetyckich Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Twórcami spektaklu jest grupa teatralna Teatr Szparka. To nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy, stworzone przez grupę młodych aktorów zafascynowanych twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Siedzibą teatru jest warszawskie centrum artystyczne Sen Pszczoły mieszczące się w wyjątkowym i magicznym miejscu, w którym surrealizm łączy się z surowością postindustrialnych wnętrz praskich fabryk i hangarów.

Najbliższe przedstawienie odbędzie się 16 lutego o godz. 19 w Centrum Artystycznym Sen Pszczoły przy ul. Grochowskiej 301/304.

Ceny biletów:

50 zł – przed spektaklem w kasie

40 zł – w sprzedaży online na portalu kupbilecik.pl oraz ewejsciowki.pl