Strona główna AKTUALNOŚCI Ostatni dzień głosowania

Ostatni dzień głosowania

0

Jeszcze tylko dziś warszawiacy i warszawianki mogą decydować, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu miasta. W tym roku to kwota ponad 83 mln zł. W tej edycji do wyboru jest aż 1425 projektów.

Do 23 września mieszkańcy głosują na projekty w budżecie obywatelskim. Te, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Zwycięskie pomysły poznamy 3 października.

– Zachęcam do głosowania na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim. Już po raz szósty możemy wspólnie zdecydować, które z pomysłów warszawianek i warszawiaków zostaną zrealizowane. Dzięki budżetowi obywatelskiemu razem z mieszkańcami zmieniamy Warszawę. Wspólnie decydujemy, na co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu miasta – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, w której można głosować na projekty dotyczące nie tylko najbliższej okolicy, ale też pomysły ogólnomiejskie – dotyczące kilku dzielnic lub całej Warszawy. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 1425 projektów (101 projektów ogólnomiejskich i 1324 projektów dzielnicowych). Największy wybór mają mieszkańcy Wawra (137 projektów) i Pragi-Południe (134 projekty).

Do tej pory głosowało ponad 50 000 warszawiaków. Najwięcej na Białołęce (49/1000 mieszkańców) i na Pradze-Południe (46/1000 mieszkańców).

Zagłosować można przez Internet na stroniehttps://app.twojbudzet.um.warszawa.plalbo papierowo w urzędzie dzielnicy. Można wybrać maksymalnie 15 projektów dzielnicowych w jednej, wybranej dzielnicy oraz maksymalnie 10 projektów ogólnomiejskich. Można zagłosować tylko raz – internetowo albo papierowo. Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym. Głosować można w każdym wieku – nie trzeba być pełnoletnim.

głosowanie elektroniczne

1. Wejdź na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz adres email. Na Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie wiadomość z linkiem. Kliknij go, żeby rozpocząć głosowanie.

3. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).

4. Uzupełnij swoje dane. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.

5. Zagłosuj.