Strona główna AKTUALNOŚCI Prawie 2 mln osób odwiedziło Stadion Narodowy

Prawie 2 mln osób odwiedziło Stadion Narodowy

0

1,88 mln osób gościło w zeszłym roku na PGE Narodowym. To mniej niż rok wcześniej, gdy Narodowy odwiedziło 1,96 mln osób. Jednak w 2016 r. stadion przez dwa miesiące nie działał.

W 2016 r. na PGE Narodowym odbyła się rekordowa liczba dużych wydarzeń sportowych. Były to m.in. mecze polskiej reprezentacji, maraton i mityng lekkoatletyczny, podczas których padały rekordy świata i frekwencji.

„Podczas Verva Street Racing gościliśmy 120 tys. osób, a na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland padł rekord frekwencji w historii żużla – 70 tysięcy kibiców „czarnego sportu” obserwowało mecze z trybun PGE Narodowego. W sierpniu na zawodach lekkoatletycznych LOTTO Warszawski Memoriał im. Kamili Skolimowskiej Anita Włodarczyk rzutem na odległość 82,98 m pobiła rekord świata” – wyliczają władze stadionu.

– W związku z organizacją szczytu NATO i wyłączeniem obiektu na dwa miesiące, zakładaliśmy że frekwencja w 2016 roku będzie na poziomie 1,6 mln osób, a wynik jest lepszy o ponad 300 tysięcy. Cieszymy się, ze również na tym polu odnieśliśmy sukces” – podkreśla Jakub Opara, prezes zarządu PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Kalendarz na 2017 rok na PGE Narodowym zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń „całostadionowych” i kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Wśród potwierdzonych już imprez są: mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 (10 czerwca Polska – Rumunia; 8 października Polska – Czarnogóra; 4 września Polska – Kazachstan); PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland (13 maja); gala KSW Colosseum na PGE Narodowym (27 maja), mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 (24 sierpnia); koncerty Coldplay (18 czerwca), Depeche Mode (21 lipca) i Roztańczony PGE Narodowy (23 września).