Strona główna ŻYCIE MIASTA Radna Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta...

Radna Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy

0
fot. Materiały prasowe

Radna Warszawy i znana piosenkarka Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy.

Radna Prońko jest już czwartą warszawską radną Platformy Obywatelskiej, która w ciągu ostatnich kilka dni postanowiła odejść z tej partii. – Popieram Jacka Wojciechowicza – zadeklarowała na środowej konferencji prasowej.

W sobotę na podobny krok zdecydowała się trójka innych radnych PO: Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski. Niewykluczone, że Akcja Warszawa Jacka Wojciechowicza będzie miała w Radzie Warszawy własny klub radnych. Niezależnego kandydata na prezydenta Warszawy poparli też m.in. były wojewoda Jacek Kozłowski, były burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski i wiceburmistrz Ursusa Wiesław Krzemień.

– Pani Krystyna Prońko jako radna ze zrozumiałych względów zajmowała się sprawami kultury – komentował Jacek Wojciechowicz. – Wiele się w tej dziedzinie udało, ale wiele jest jeszcze do zrobienia…

– Więcej się nie udało – podsumowała krótko radna Prońko.

Jak zapowiedział Wojciechowicz, w jego programie priorytetami będą kultura i edukacja jako wyznaczniki nowoczesnej, otwartej i tolerancyjnej Warszawy. – Z tego poparcia niezwykle się ciesze, bo kultura jest dla mnie szczególnie ważna – mówił Wojciechowicz.

Kolejne osoby popierające Jacka Wojciechowicza zaprezentowane zostaną w tym tygodniu.