Strona główna AKTUALNOŚCI Ratusz sfinansuje kursy w szkołach rodzenia

Ratusz sfinansuje kursy w szkołach rodzenia

0
fot. Pixabay.com

Trzyletni program skierowany do przyszłych mam zaczął się w 40 warszawskich szkołach rodzenia. Na Pradze-Południe można z niego skorzystać w trzech miejscach.

Zajęcia dla ciężarnych na Pradze-Południe będą się odbywać Przychodni Lekarskiej „Orlik” przy ul. Ostrobramskiej 101, w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Południe przy ul. Krypskiej 39 i w Vital Clinic przy ul. Kwatery Głównej 46 lok. U1. W bezpłatnych kursach udział wziąć mogą kobiety płacące podatki w Warszawie, albo zameldowane na stałe lub czasowo, a także podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto.

Zajęcia, najczęściej grupowe, obejmują zarówno wykłady jak i ćwiczenia warsztatowe.

Przyszła mama może w czasie kilkunastu godzin zajęć (odbywających się raz lub dwa razy w tygodniu) uzupełnić informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi, w jaki sposób najlepiej współpracować z położną w czasie porodu. Zajęcia obejmują także naukę pielęgnacji noworodka i techniki karmienia piersią.

Uczestniczka zajęć pozna także ćwiczenia gimnastyczne, tak przygotowane, aby nie zaszkodziły przyszłej mamie i jej dziecku, a zapewniły sprawność fizyczną i komfort życia. Dużo uwagi poświęca się także problemom psychologicznym i emocjonalnym w ciąży i po urodzeniu dziecka.

Koszt trzyletniego programu finansowanego przez ratusz to 13,5 mln zł. W szpitalach i przychodniach, które już podpisały umowy zajęcia ruszyły, w pozostałych sukcesywnie będą rozpoczynać się w lutym.