Strona główna KOMUNIKACJA Rowery Veturilo już działają

Rowery Veturilo już działają

0

Od 1 marca warszawscy rowerzyści mogą z powrotem korzystać z systemu wypożyczalni rowerów Veturilo. W tym roku system został rozbudowany o kolejnych osiem stacji – na Bielanach, Ochocie, Targówku i Ursynowie.

W tym roku do dyspozycji rowerzystów jest ponad 5500 rowerów i ponad 380 stacji. Osiem nowych stacji zostało uruchomionych dzięki inicjatywie poszczególnych dzielnic – Bielan (Park Kępa Potocka, Marymoncka – Przy Agorze, Wólczyńska – Conrada, Arkuszowa), Ochoty (PKP Żwirki i Wigury, Rondo Zesłańców Syberyjskich), Targówka (Łabiszyńska – OSiR Targówek) i Ursynowa (al. KEN – Przy Bażantarni).

1 marca dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN zostanie również uruchomiona kolejna stacja rowerów elektrycznych. Będzie z niej można skorzystać przed budynkiem Koncernu przy ul. Bielańskiej. To już 11 stacja rowerów elektrycznych w Warszawie i zarazem pierwsza uruchomiona we współpracy z partnerem komercyjnym.

Veturilo to największy system rowerowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz rowerów standardowych można w nim wypożyczyć również rowery elektryczne (ich stacje znajdują się na Powiślu i wzdłuż Traktu Królewskiego), dziecięce, które można znaleźć w okolicach parków i terenów rekreacyjnych, a także tandemy.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z Konstancińskim Rowerem Miejskim, Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, a także działającym od zeszłego roku w Markach systemem KołoMarek. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. We wszystkich tych miastach obowiązuje również ten sam, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, cennik.

Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie Veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal, i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Sezon Veturilo potrwa do końca listopada.