Strona główna ŻYCIE MIASTA Rusza #Academy_Smolna

Rusza #Academy_Smolna

0

Warszawa uruchamia program doradczo-szkoleniowy skierowany do osób już prowadzących lub planujących założenie własnej firmy. Przedsiębiorcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z wiedzy praktyków i certyfikowanych trenerów, stworzyć swój indywidualny biznes plan oraz uzyskać wsparcie w jego wdrożeniu.

Projekt obejmuje dwie grupy docelowe osób. Pierwsza to ci, którzy planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To właśnie dla nich powstał sprofilowany program umożliwiający walidację, czyli sprawdzenie potencjału posiadanego pomysłu biznesowego i jego krytyczną ocenę. Druga grupa to przedsiębiorcy, a więc grono, które już wystartowało w biznesie, ale potrzebuje wsparcia i chce się dalej rozwijać.

Łącznie wsparciem doradczym zostanie objętych co najmniej 200 warszawiaków. Dla każdego z nich przewidziany jest 49-godzinny program szkoleniowy. Uczestnicy będą mogli skorzystać z otwartych szkoleń z zakresu tworzenia modelu biznesowego firmy, kreowania innowacyjnych strategii produktów, sprzedaży, marketingu internetowego i social media, organizowania i zarządzania zespołem, przygotowania biznes planu, prowadzenia działań metodą lean start-up, a także z pozyskiwania finansowania na rozwój firmy. W projekcie przewidziano dodatkowo 500 godzin doradczych, a także internetowe webinaria, czyli specjalne internetowe szkolenia umożliwiające dwustronną komunikację.

– Przedsiębiorcom brakuje niezbędnej wiedzy biznesowej lub formalnej. Program ten ma wesprzeć właśnie takie osoby. Cieszę się, że najlepsi specjaliści z naszego zespołu będą mogli służyć radą i profesjonalnym wsparciem – mówi Jacek Aleksandrowicz, prezes fundacji Polska Przedsiębiorcza.

Zarówno doradztwo, jak i szkolenia będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4 i potrwają do grudnia 2018 r.

– Program #Academy­_Smolna jest o tyle niepowtarzalny, że łączy komponent szkoleń z tematycznym doradztwem niezależnie od rodzaju firmy i dojrzałości biznesowej przedsiębiorcy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.