Strona główna ŻYCIE MIASTA Są jeszcze środki w ramach Jeremie 2

Są jeszcze środki w ramach Jeremie 2

0

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. ma jeszcze wolne środki w ramach programu Jeremie 2. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o niskooprocentowaną (1,87 proc.) pożyczkę bez opłat i prowizji, którą mogą przeznaczyć na wprowadzenie innowacji. 

Inicjatywa Jeremie 2 skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Środki powinny być spożytkowane na przedsięwzięcia inwestycyjne, które mają miejsce w województwie mazowieckim i prowadzą do wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług oraz pozyskiwania i wdrażania rozwiązań innowacyjnych dla firmy. Inwestycje powinny pozytywnie wpływać na rozwój przedsiębiorstw, zwiększenie skali ich działalności, zasięgu oferty, zdobycie nowych rynków zbytu.

Cele związane są z takimi obszarami działań, w które przedsiębiorstwo może zainwestować i dzięki temu przyspieszyć swój rozwój, np. usługi i aplikacje TIK, w tym handel elektroniczny, e-biznes, sieciowe procesy biznesowe, wsparcie ekologicznych procesów produkcyjnych oraz efektywnego wykorzystania zasobów MŚP. Kapitał obrotowy możliwy jest do sfinansowania jedynie wtedy, gdy będzie powiązane z działalnością inwestycyjną i dalszą ekspansją przedsiębiorstwa.