Strona główna ŻYCIE MIASTA Schronisko prosi o dary

Schronisko prosi o dary

0
fot. Pixabay.com

„Zielony Domek, w którym składujemy dary, zieje pustką” – martwią się pracownicy Schroniska „Na Paluchu”.

„Zapasy ręczników, pościeli i koców są na wyczerpaniu. Jak doskonale wiecie, ostatnio przez Schronisko przewija się mnóstwo kociąt, dorosłych kotów, jest też psia geriatria i te wszystkie zwierzęta potrzebują mieć sucho i miękko. Niestety nie ma możliwości prania wszystkich posłań, dlatego musimy wymieniać je na nowe” – informuje schronisko.

Potrzebne są: podkłady higieniczne, bielizna pościelowa (prześcieradła, duże poszewki), ręczniki, koce, karma specjalistyczna dla kotów mokra (m.in. intestinal, dla alergików, renal), mokra karma dla kotów z wysoką zawartością mięsa, karma specjalistyczna dla psów sucha i mokra (m.in. intestinal, dla alergików, hepatic), duże plastikowe piaskownice oraz maty i kamizelki chłodzace.

Drugą sprawą są upały, które dla psów w Schronisku są bardzo uciążliwe. Dużą ulgę sprawiają dziecięce piaskownice wypełnione wodą, które służą im za baseniki. „Jeśli więc macie takie piaskownice i nie są Wam potrzebne, to prosimy, przywieźcie je na Paluch. Zwierzęta będą bardzo wdzięczne” – apelują pracownicy schroniska.

Dary można zostawiać w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie przy ul. Paluch 2 lub w punkcie Ochota na Kora przy ul. Grójeckiej 79.