Strona główna AKTUALNOŚCI Siedem milionów osób odwiedziło Stadion Narodowy

Siedem milionów osób odwiedziło Stadion Narodowy

0

Od 29 stycznia 2012 roku PGE Narodowy odwiedziło prawie 7 milionów gości. Odbyło się tu blisko 3 tysięcy wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych.

„Oto jestem”, pod tym hasłem 29 stycznia 2012 roku odbyła się inauguracja Stadionu Narodowego. Przez pięć lat PGE Narodowy był areną zmagań piłkarskich, siatkarskich, żużlowych, windsurfingowych, futbolu amerykańskiego, wyścigów samochodowych, a także salą kinową i wystawową. Gościł koncerty światowego formatu i najważniejsze międzynarodowe konferencje w tym COP-19, EBOR i Szczyt NATO. To także miejsce stworzone dla biznesu. Praktycznie przez 365 dni w roku w Centrum Konferencyjnym, Biznes Klubie, Galerii czy lożach biznesowych odbywają się setki wydarzeń różnej rangi.

— Od gości z FIFA czy UEFA często słyszymy, że PGE Narodowy jest na podium europejskich obiektów piłkarskich, obok Wembley i Allianz Areny. Kibice i dziennikarze nazywają nas „Biało-Czerwoną Twierdzą”; miejscem, które przynosi szczęście polskim piłkarzom, a także siatkarzom czy żużlowcom. Tu na PGE Narodowym Anita Włodarczyk pobiła w 2016 roku rekord świata w rzucie młotem — podkreśla Jakub Opara, prezes Pl.2012+, operatora PGE Narodowego. – Gościmy najważniejsze międzynarodowe wydarzenia, jak ubiegłoroczny szczyt NATO, czy koncerty największych gwiazd światowej muzyki. W tym roku zagrają u nas m.in. Depeche Mode i Coldplay. Mówię o tym z dumą, ponieważ opinie gości z całego świata i ranga wydarzeń, które się u nas odbywają dowodzą, że marka PGE Narodowy w krótkim czasie stała się jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych w Polsce. To z jednej strony powód do dumy, ale z drugiej – do jeszcze większej pracy — dodaje.

Kalendarz na 2017 rok na PGE Narodowym zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń całostadionowych, kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Wśród potwierdzonych już imprez są: mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 (10.06 Polska – Rumunia; 08.10 Polska – Czarnogóra; 04.09 Polska – Kazachstan); PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland (13.05); gala KSW Colosseum na PGE Narodowym (27.05), mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 (24.08); koncerty Coldplay (18.06), Depeche Mode (21.07) i Roztańczony PGE Narodowy (23.09).

— Zależy nam na tym, aby nasza marka była prestiżowa, ale równocześnie dostępna, otwarta i przyjazna dla wszystkich. Największym sukcesem PGE Narodowego jest to, że każde wydarzenie organizowane na PGE Narodowym cieszy się olbrzymią popularnością oraz daje uczestnikom oraz widzom wiele emocji i radości – podkreśla prezes Opara.