Strona główna AKTUALNOŚCI Trwają zapisy do Warszawskich Dni Rodzinnych

Trwają zapisy do Warszawskich Dni Rodzinnych

0

Jak wykonać druk 3D? Jak malować pastelami martwą naturę? Jak zostać cyrkowcem? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy podczas piątej edycji Warszawskich Dni Rodzinnych, która odbędzie się 13,14 i 15 marca. W programie również warsztaty artystyczne i językowe, zabawy, eksperymenty naukowe dla najmłodszych.

9635024037_fb6f66ec31_zPodczas WDR miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe w tym warszawskie kluby dla rodzin, fundacje, muzea oraz prywatne firmy udostępnią kilkadziesiąt atrakcji dla rodzin z dziećmi. Będzie można wziąć udział między innymi w zajęciach językowych, muzyczno-tanecznych, odkryć podczas warsztatów naukowych tajemnice świata biologicznego, chemicznego oraz astrologicznego, czy też poznać sztukę cyrkową.

W programie V edycji Warszawskich Dni Rodzinnych znajdują się m.in. oferta Matplanety, która zaprzyjaźni uczestników zajęć z programowaniem i matematyką; Funiversity pomoże odkrywać tajemnice świata biologicznego, chemicznego oraz astrologicznego; w Akademii Szybkiej Nauki dzieci poznają m.in. jak wykonać druk 3D, a lekcje malowania martwej natury pastelami zostaną przeprowadzone przez W Trakcie, Restaurację i Klub Pełen Zajęć. Taniec i muzykę najmłodsi będą mogli poznać dzięki Studiu Art Dance Complex. Na niepowtarzalne eksperymenty chemiczne oraz warsztaty architektoniczne zaprasza Biocultura w ramach Bioculturalnego Zawrotu Głowy.

Klubokawiarnia Słowo Daje proponuje warsztaty ze sztuki cyrkowej, a trio żłobków: Dobre Duszki, Zaczarowany Melonik oraz Magiczna Kraina przygotowały serię różnorodnych animacji. Fundacja Happy Feet zaprasza na zajęcia taneczno-umuzykalniające do Studia Tańca Spin Freekies. Taniec towarzyski oraz Mom and Baby Dance przybliży Elite Dance. Helen Doron zaprasza do dziesięciu placówek w różnych dzielnicach na warsztaty językowe. Ponadto swoją ofertę zaprezentują także Warszawskie Kluby dla Rodzin współfinansowane przez urząd miasta.

Wiosennej edycji Warszawskich Dni Rodzinnych towarzyszyć będą dwa wydarzenia. Pierwszym z nich jest plebiscyt „Statuetki Warszawskiej Rodzinki Prudential”. Jego ideą jest wyłonienie i promocja miejsc w Warszawie, które są najbardziej przyjazne rodzinom i oferują dla nich najwięcej atrakcji. Głosowanie ruszyło 10 lutego.

Drugim wydarzeniem tego weekendu będzie „Wielki Piknik Rodzinny Prudential”, który odbędzie się w niedzielę, 15 marca od godz. 11 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany przy ulicy Lindego 20 (przy metrze Wawrzyszew).

Wszystkie wydarzenia w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych są bezpłatne dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. Aby wziąć w nich udział, należy wejść na stronę www.warszawskiednirodzinne.pl, wybrać zajęcia i zgłosić chęć udziału. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

W latach 2014-2016 Warszawskie Kluby dla Rodzin zostaną dofinansowane przez Ratusz kwotą prawie 2 milionów złotych. Kluby prowadzone przez organizacje pozarządowe wspierają integrację rodziców z dziećmi. Urząd prowadzi również Miejski Informator Rodzinny, w którym można znaleźć informacje o dostępnych punktach opieki nad dziećmi: edukacyjnych, opieki zdrowotnej czy bezpiecznej zabawy.