Strona główna AKTUALNOŚCI Ulice sprzątane co tydzień

Ulice sprzątane co tydzień

0
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

W kończącym się roku 1300 km stołecznych dróg zostało posprzątanych 49 razy – podsumował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Zamiatanie na mokro oraz zmywanie – tak przynajmniej raz w tygodniu sprzątane jest 1300 km warszawskich ulic. Od wiosny do jesieni, jeśli tylko pozwalają na to warunki pogodowe, zamiatarki i zmywarki wyjeżdżają każdej nocy.

W 2018 roku każda z ulic została sprzątnięta średnio 49 razy. Lokalizacje, które tego wymagały, sprzątane były częściej, jak np. rejon Odolan – ponad 60 razy, czy reprezentacyjne Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat – ponad 80 razy.

Oczyszczanie ulic jest częścią kompleksowego systemu utrzymania czystości w Warszawie, na który składa się m.in. regularne oraz interwencyjne sprzątanie terenów dla pieszych, ścieżek rowerowych i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie koszy ulicznych oraz kontrolowanie i monitorowanie porządku w mieście. Czystość przestrzeni publicznej znacząco wpływa na komfort życia mieszkańców. W ostatnim badaniu Barometr Warszawski 84% odbiorców naszych działań oceniło stan czystości stolicy jako dobry. Takie wyniki potwierdzają sprawność i skuteczność służb oczyszczania miasta oraz motywują do dalszej wytężonej pracy.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za oczyszczanie ulic o kategorii krajowej, wojewódzkiej i powiatowej, pozostałe ulice sprzątane są na zlecenie innych zarządców, m.in. urzędów dzielnic i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.