Strona główna KOMUNIKACJA Uliczne remonty na Pradze-Południe

Uliczne remonty na Pradze-Południe

0

Nowa sygnalizacja świetlna powstanie w tym roku przy ul. Dwernickiego, na wysokości budynku nr 22 – zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich.

Dodatkowo planowane są remonty sygnalizacji na skrzyżowaniach ulic Bora-Komorowskiego – Meissnera, Egipska – Afrykańska i Saska – Zwycięzców. Z kolei na ul. Grenadierów odnowione ma zostać oświetlenie ulicy. W tym roku zakończyć się ma też budowa kładki pieszo-rowerowej na moście Łazienkowskim. To kolejny element modernizacji tej przeprawy.

W przyszłym roku planowane są też wymiany nawierzchni ulic. Na Pradze-Południe na liście rezerwowej (czyli inwestycji czekających na finansowanie) znalazły się ulice: Dwernickiego na odcinku Wiatraczna – Podskarbińska, Meissnera na odcinku Bora-Komorowskiego – Fieldorfa, Wiatraczna na odcinku rondo – Szaserów, Saska na odcinku al. Waszyngtona – Ateńska i Grochowska – cała jezdnia odbarczająca.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2017 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.