Strona główna KOMUNIKACJA Warszawiacy coraz bardziej lubią tramwaje

Warszawiacy coraz bardziej lubią tramwaje

0

Spółka Tramwaje Warszawskie spytała warszawiaków, co sądzą na temat podróży tramwajami po stolicy. Oceny są lepsze niż trzy lata temu.

Tramwaje w stolicy zbierają świetne oceny. W ciągu ostatnich trzech lat przybyło warszawiaków zadowolonych z tego środka transportu. W 2014 zadowolonych pasażerów było 92 proc., a w 2017 roku – już 94 proc.. Z badań wynika także, że regularnie (czyli co najmniej kilka razy w tygodniu) tramwajami po Warszawie jeździ ponad 570 tysięcy osób.

Skąd tak dobre oceny? Bo tramwaj nie stoi w korkach – takiej odpowiedzi udzieliło 74% pasażerów wybierających podróż po miejskich szynach. Doceniają oni także szybkość, komfort i wygodę jazdy a także częstotliwość oraz punktualność. Pasażerowie chwalą także kamery i monitoring w tramwajach. Ich obecność w pojazdach powoduje poczucie większego bezpieczeństwa w ocenie 86 proc. badanych korzystających z tramwajów.

Pasażerowie jeżdżący tramwajami bardzo wysoko oceniają jakość obsługi motorniczych. Łącznie, bardzo dobrze i raczej dobrze pracę motorniczych ocenia aż 86 proc. korzystających z tramwajów. W ocenie pasażerów motorniczowie są ubrani schludnie i czysto. Pasażerowie przyznawali, że prowadzący tramwaje częściej niż trzy lata temu czekają widząc pasażera biegnącego do tramwaju, są bardziej uprzejmi oraz prowadzą tramwaj w wygodny dla podróżujących sposób.

75 proc. mieszkańców Warszawy uważa, że liczba tras tramwajowych powinna wzrosnąć. To jeden z efektów budowy nowej linii tramwajowej na Białołękę, która zdobyła dużą popularność wśród mieszkańców Tarchomina. Z nowych linii tramwajowych będą się cieszyć kolejni mieszkańcy – Tramwaje Warszawskie zbudują trasę do Wilanowa i na Gocław. Na razie trwają przygotowania do tych inwestycji – opracowywanie dokumentacji i szczegółowych planów.