Strona główna AKTUALNOŚCI Weekend z projektami do budżetu partycypacyjnego

Weekend z projektami do budżetu partycypacyjnego

0

Dzielnicowy maraton pisania projektów do budżetu partycypacyjnego odbędzie się w sobotę w godz. 11-15 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274.

Najbliższy weekend będzie okazją do skonsultowania pomysłów do budżetu partycypacyjnego. Maraton pisania projektów będzie miał na celu ułatwienie mieszkańcom pisania własnych projektów dotyczących zmian, których chcieliby dokonać w dzielnicy. Uczestniczyć w nich będą eksperci oraz urzędnicy, którzy doradzą, gdzie złożyć projekt, co warto w nim uwzględnić oraz co najważniejsze, jak go odpowiednio opisać i wycenić. Maratony to również dobra okazja do zdobycia poparcia dla swojego pomysłu i porozmawiania z sąsiadami.

Poza sobotnim, dzielnicowym maratonem, w niedzielę 15 stycznia w godz. 12-18 w „Warsztacie” (pl. Konstytucji 4) odbędzie się ogólnomiejski Czwarty Maraton Pisania Projektów do Budżetu Partycypacyjnego.

Także tutaj będzie można skonsultować się z urzędnikami i ekspertami przy tzw. stolikach tematycznych dotyczących kultury, zieleni, infrastruktury, itp. Uczestnicy będą mogli również uzyskać pomoc przy złożeniu projektu elektronicznie. Dodatkowo przewidziane są prezentacje autorów projektów, którzy opowiedzą o tym, jak udało im się złożyć projekt, na co zwrócić uwagę przygotowując swój pomysł oraz dlaczego warto.

 

Szczegółowy program:

 

12:00 – Otwarcie maratonu.

12:15 – Jak zgłosić projekt, na co zwrócić uwagę?

12:30 – Jak uniknąć błędów pisząc projekt do budżetu partycypacyjnego?

13:00 – Jak przeprowadzić diagnozę lokalną przygotowując swój pomysł?

13:30 – Projekty zielone w budżecie partycypacyjnym.

14:00 – Quiz wiedzy o budżecie partycypacyjnym w Warszawie.

15:00 – Inicjatywa lokalna i Miejsca Aktywności Lokalnej.

15:30 – 16:30 – Historie autorów, o tym jak powstawały ich pomysły.

18:00 – Zakończenie maratonu.