Strona główna KULTURA Wystawa plenerowa ”Sinfonia Varsovia w skali”

Wystawa plenerowa ”Sinfonia Varsovia w skali”

0
Wizualizacja sali koncertowej Sinfonia Varsovia. Fot. mat. prasowy
Wizualizacja sali koncertowej Sinfonia Varsovia. Fot. mat. prasowy

Od 29 VI będzie można wejść do makiety projektowanej sali koncertowej, jaka powstanie przy ul Grochowskiej.

Wystawę plenerową Sinfonia Varsovia w skali będzie można od 29 kwietnia oglądać codziennie, w godzinach 8.00-20.00. Zlokalizowana będzie na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej.

Wystawa będzie dostępna do 28 maja.
Wstęp na wystawę – bezpłatny.

Wystawa będzie też okazją do zapoznania się z historią orkiestry, dotychczasowymi działaniami na polu popularyzowania muzyki oraz poznania planów związanych z powstaniem nowej siedziby.

Centralnym punktem wystawy będzie prezentacja połowy makiety akustycznej, dzięki której pracownia architektoniczna mogła zaprojektować i zbadać akustykę przyszłej sali koncertowej. Model został wykonany w skali 1:10.

Nowe centrum muzyki, które powstanie przy ulicy Grochowskiej 272 to nie tylko budowa największej sali koncertowej w Polsce, ale także modernizacja trzech zabytkowych budynków przy ulicy Grochowskiej i Terespolskiej.

Na początku kwietnia zakończyły się prace projektowe. Powstało ponad 100 tomów dokumentacji projektowej, na które składają się w szczególności projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne adaptacji pięciu zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynaryjnego, projekty nowego budynku z salą koncertową oraz ogrodu. Wszystko na terenie 2,6 h użytkowanych przez Sinfonię Varsovię. Prace budowlane nowej siedziby Sinfonia Varsovia rozpoczną się w 2022 r. Zakończenie pierwszego etapu robót budowlanych i otwarcie trzech frontowych budynków od ul. Grochowskiej nastąpi na początku 2024 roku. Zakończenie drugiego etapu robót budowlanych i otwarcie sali koncertowej planowane jest w 2026 roku.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy