Strona główna AKTUALNOŚCI Zawierał fałszywe umowy abonamentowe

Zawierał fałszywe umowy abonamentowe

0

Policjanci zatrzymali 28-letniego Sebastiana N., pracownika salonu firmowego telefonii komórkowej. Mężczyzna najprawdopodobniej zawierał fikcyjne umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z zakupem telefonów.

Do komendy zgłosił się kierownik jednego z salonów prowadzącego sprzedaż usług telekomunikacyjnych. Podejrzewał, że jego pracownik zawierał fikcyjne umowy abonamentowe na usługi telefonii komórkowej wraz z zakupem telefonów.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Zabezpieczyli umowy, które miały zostać sfałszowane i zatrzymali 28-letniego Sebastiana N. Dotychczasowe czynności wskazały, że mężczyzna najprawdopodobniej co najmniej pięciokrotnie dopuścił się sfałszowania umów, posługując się danymi różnych osób i podrabiając ich podpisy.

Na podstawie zgromadzonych materiałów usłyszał pięć zarzutów, gdzie łączna wartość strat to ponad 12 tys. zł. W prokuraturze został objęty policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy, policja nie wyklucza kolejnych zarzutów i zatrzymań.