Strona główna AKTUALNOŚCI Zmuszali najemcę do brania kredytów

Zmuszali najemcę do brania kredytów

0
fot. Pixabay.com

W związku z nieuregulowaniem opłat za wynajem mieszkania jego właściciele zaczęli wymuszać różne „przysługi” na pokrzywdzonym i jego partnerce. Doszło między innymi do podpisania umów pożyczek, a także zaciągnięcia kredytu na ekspres do kawy.


Do komendy Policji zgłosił się mężczyzna, który opowiedział o tym, co od dwóch dni spotyka go ze strony małżeństwa, od którego wspólnie z partnerką wynajmował mieszkanie. W związku z tym, że nie rozliczył się jeszcze do końca za wynajem, zaczęli zmuszać go do „drobnych przysług”. Było to między innymi wymuszenie podpisania umów na pożyczki, a do tego zakup na raty ekspresu do kawy. Para zabrała też jemu i jego dziewczynie dowody osobiste.
Kryminalni natychmiast po przyjęciu zgłoszenia podjęli czynności i zatrzymali państwa K. Praca procesowa dochodzeniowców zakończyła się zgromadzeniem materiału dowodowego, na podstawie którego oboje usłyszą zarzuty zmuszania do określonego zachowania, mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za kradzież dowodów osobistych.