Strona główna AKTUALNOŚCI Bieg na ponad 21 kilometrów

Bieg na ponad 21 kilometrów

0

Już po raz drugi ulicami Pragi-Południe pobiegnie BMW Półmaraton Praski. Zmierzy się w nim prawie 8 tys. biegaczy.

 W niedzielę 30 sierpnia po prawej stronie Wisły odbędzie się BMW Półmaraton Praski. Przypomnijmy, że na początku roku nie było wiadomo, czy impreza zostanie zorganizowana. Pożar mostu Łazienkowskiego zmusił organizatorów do wyznaczenia nowej trasy biegu.

Trasa została zmieniona nie tylko ze względu na pożar mostu Łazienkowskiego. Mieliśmy też pomysł, by po poprzedniej edycji biegu tym razem bardziej wejść w Pragę, w miejsca, które wcześniej duże imprezy omijały – mówi Anna Kalinowska z biura prasowego BMW Półmaratonu Praskiego.

W tym roku uczestnicy pobiegną przez Saską Kępę i Gocław, łącznie pokonując dystans 21 km 97,5 m. Bieg rozpocznie się rozgrzewką o godz. 8.15 przy Stadionie Narodowym. Uczestnicy wystartują z ul. Zielenieckiej. Nowa trasa będzie przebiegała ulicami: Francuską, al. Zwycięzców, gen. Abrahama, gen. Fieldorfa, Zamoyskiego i Targową. Meta zlokalizowana będzie w parku Skaryszewskim. To właśnie tutaj rozmieszczone będzie miasteczko biegowe, w którym uczestnicy mogą w cieniu drzew przygotować się do biegu.

Na biegaczy czekać będzie sporo atrakcji – zapowiada mówi Anna Kalinowska. – Na ul. Francuskiej przy pomniku Agnieszki Osieckiej usłyszą jej piosenki, natomiast na Targowej towarzyszyć im będzie Kapela Warszawska.

Na miejscu nie zabraknie także atrakcji dla kibiców. – Będzie miasteczko biegowe w parku Skaryszewskim, który jest komfortowym miejscem na rozgrzewkę dla uczestników, jak również odpoczynek na trawie dla kibiców. Na miejscu będzie można obejrzeć oferty sklepów ze sprzętem sportowym. Przygotowaliśmy też strefę sportową dla dzieci – mówi Kalinowska.

Na trasie będą znajdować się cztery kurtyny wodne: na 8., 13., 14. i 18. kilometrze trasy.

Zawodnicy już trenują. W sierpniu odbywają się otwarte treningi biegowe prowadzone przez trenerów klubu biegowo-triathlonowego. Wspólne ćwiczenia mają pomóc uczestnikom w przygotowaniu się do półmaratonu.

Zeszłoroczny bieg przyciągnął 6 tys. biegaczy. Najlepszy wynik zdobył John Kibichiy Tanui (1:03.51). Najszybszą kobietą była Iwona Lewandowska (1:13.10).

W związku z BMW Półmaratonem Praskim można spodziewać się utrudnień w ruchu.