Strona główna AKTUALNOŚCI Dzieje się w dzielnicy

Dzieje się w dzielnicy

0

Wieczór standupowy, koncert inaugurujący czy Warszawskie Spotkania Ceramiczne – w najbliższym czasie na Pradze-Południe wiele będzie się działo.

20 maja (środa) o godz. 17 w Bibliotece Publicznej przy ul. Meissnera 5 odbędzie się wykład „Wiedza i doświadczenie”. Redaktor Elżbieta Janisławska-Mazurkiewicz opowie o Halinie Szwarc, twórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku – szkół, które mają na celu poprawienie jakości życia i edukację osób starszych.

21 maja (czwartek) o godz. 19 w kawiarni 8’My Kwadrat przy ul. Bora-Komorowskiego 56a odbędzie się wieczór standupowy. Stand-up jest komediową formą artystyczną w postaci monologu przed publicznością. Zaprezentują się komicy: Wojtek Fiedorczuk, Michał Kempa i Maciek Adamczyk.

21 maja (czwartek) o godz. 18 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędzie się koncert inaugurujący „Międzynarodowe Spotkania Chóralne Warszawa 2015”. Wstęp wolny.

25 maja (poniedziałek) w Bibliotece Publicznej przy ul. Meissnera 5 na Gocławiu odbędzie się „Dzień z książką i kulturą Chin”. Część dla dzieci będzie odbywać się w godz. 11.45–12.45. W programie: pokaz tradycyjnych strojów chińskich i zajęcia plastyczno-animacyjne dla dzieci. Część dla dorosłych rozpocznie się o godz. 17.30. Dorośli będą mieli szansę zobaczyć pokazy kaligrafii chińskiej, tradycyjnego parzenia herbaty oraz strojów i chwatów.

28 maja (czwartek) o godz. 18 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędą się warsztaty motywacyjno-dyskusyjne ‒ „Akademia Zdrowego Życia”. Tematem warsztatów będzie nadwaga. Zapisy: akademia@trzykroki.org lub 669 000 069 (Mariola Będkowska, koordynator projektu).

13 czerwca w godz. 11‒18 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbędą się 11. Warszawskie Spotkania Ceramiczne. W programie wydarzenia między innymi kiermasz ceramiki z ponad 60 pracowni z kraju, lepienie i toczenie w glinie, malowanie ceramiki, wystawa-konkurs „Ceramika Pierwsze Kroki”, warsztaty dla dzieci, układanie mozaiki.