Strona główna AKTUALNOŚCI Wakacje na Pradze-Południe

Wakacje na Pradze-Południe

0

Znamy już listę placówek objętych programem „Lato w mieście”, w których w naszej dzielnicy przebywać będą mogli uczniowie szkół podstawowych.

Lato w mieście” to akcja mająca zapewnić dzieciom opiekę i ciekawe spędzanie wolnego czasu w wakacje. Uczestnicy mogą na zorganizowanych zajęciach rozwijać pasję i uprawiać sport. W tym roku akcja rozpocznie się 29 czerwca, a zakończy 31 sierpnia. Karty uczestnika programu będą przyjmowane w szkołach biorących udział w akcji od 25 maja do 19 czerwca.

W których placówkach na Pradze-Południe będzie można zostawić dzieci pod opieką specjalistów?

Od 29 czerwca do 24 lipca ‒ Szkoła Podstawowa nr 72, ul. Paca 44; Zespół Szkół Integracyjnych nr 75, ul. Bartosika 5 (miejsce realizacji programu Gimnazjum nr 27 z Oddziałami Dwujęzycznymi, ul. Abrahama 10); Zespół Szkół nr 84, ul. Zwycięzców 44.

Od 29 czerwca do 31 lipca ‒ Ognisko Pracy Pozaszkolnej
nr 1, ul. Kwatery Głównej 11; Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, ul. Nobla 18/26.

Od 27 lipca do 21 sierpnia ‒ Szkoła Podstawowa nr 120
z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Międzyborska 70; Szkoła Podstawowa nr 163, ul. Osiecka 28/32; Szkoła Podstawowa nr 185, ul. Bora-Komorowskiego 31.

Od 3 sierpnia do 31 sierpnia ‒ Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3, ul. Dwernickiego 29a; Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4, ul. Pawlikowskiego 3.

W akcji „Lato w mieście” brać będą udział też wakacyjne placówki specjalistyczne: Filia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2, ul. Warszawska 21, Zegrze Południowe; Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7; Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej, ul. Meissnera 5; Dom Kultury „Orion”, ul. Egipska 7; Ognisko TKKF „Olszynka Grochowska”, ul. Osowska 15; Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „Praga-Południe”, ul. Osowska 82; Fundacja Niezwyciężony, ul. Sygietyńskiego 7 lok. U2.

Ośrodki Sportu i Rekreacji, które będą działały w trakcie „Lata w Mieście”: Pływalnia „Szuwarek”, ul. Kwatery Głównej 13, oraz Pływalnia „Wodnik”, ul. Abrahama 10.

W placówkach zapewniona zostanie bezpłatna opieka i różne zajęcia. Ponadto w cenie 7 zł będzie można zakupić dziecku dwa posiłki (w tym obiad).

Z opłat za wyżywienie zwolnione będą dzieci, które w trakcie roku szkolnego korzystają z obiadów finansowanych przez OPS lub przez szkołę, do czego konieczne jest przedstawienie zaświadczenia z macierzystej szkoły o korzystaniu z bezpłatnych (lub częściowo bezpłatnych) obiadów szkolnych.