Strona główna KOMUNIKACJA Kolejami Mazowieckimi do miejsc kultury

Kolejami Mazowieckimi do miejsc kultury

0

Do akcji „Koleją do Kultury” przyłączyły się 32 placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Małopolski.

Do 31 grudnia pasażerowie Kolei Mazowieckich mogą korzystać ze zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Wystarczy, że okażą bilet na dowolny pociąg KM. Główną ideą akcji jest promocja instytucji kulturalnych oraz zwrócenie uwagi podróżnych Kolei Mazowieckich na szeroki wachlarz proponowanych przez nie wydarzeń.

– Oferta kulturalna regionu jest różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, zwłaszcza że nadchodząca wiosna niewątpliwie sprzyja podróżom bardziej niż sezon zimowy. Zasady są proste – wystarczy okazać dowolny bilet na pociąg KM w placówce, która jest partnerem akcji. W ten prosty sposób można poznać historię, tradycję i przyrodę Mazowsza, obejrzeć spektakl, wystawę, pójść na koncert czy wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym z atrakcyjną zniżką – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Z takiej zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, zakodowany na Karcie Mazowieckiej 
lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Ze zniżkowego biletu do instytucji kultury można skorzystać w ciągu 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Podstawą do skorzystania ze zniżek jest każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociąg „Słoneczny”.

Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także 
na plakatach i ulotkach promujących akcję.