Strona główna AKTUALNOŚCI Koncert solidarności z Białorusią na PGE Narodowym

Koncert solidarności z Białorusią na PGE Narodowym

0
fot. materiały prasowe

W sobotę 26 września na płycie areny odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”, podczas którego zaśpiewają największe polskie i białoruskie gwiazdy. Wstęp na wydarzenie będzie możliwy po pobraniu bezpłatnej wejściówki ze strony www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl.

Koncert na PGE Narodowym jest symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój, ludzie muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś, które od 14 lat realizuje projekty promujące Białoruś i jej kulturę. — Informujemy o sytuacji w tym kraju. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. I możemy jednoznacznie stwierdzić, że skala represji po tegorocznych wyborach prezydenckich jest ogromna. Podobnie jak skala mobilizacji wśród społeczeństwa białoruskiego — mówi prezes stowarzyszenia, Angelika Peljak-Łapińska.

Koncert „Solidarni z Białorusią” odbędzie się 26 września o godzinie 20:00 na PGE Narodowym i będzie transmitowany w Telewizji Polsat oraz Biełsat.

— 26 września zjednoczymy się tutaj, aby dać społeczeństwu białoruskiemu „siłę do działania” i będziemy im kibicować w walce o wolną Białoruś. Ten dzień uzyska wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów — mówi Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego.

Na scenie PGE Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy z największymi przebojami. Usłyszymy prawdziwe legendy sceny muzycznej. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, Chłopcy z Placu Broni „Kocham Wolność”, a Krzysztof Cugowski „Pieśń niepokorną”. Wystąpią także Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Organek, Golec uOrkiestra.

Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Nie zabraknie także artystów białoruskich.

— Koncertowi „Solidarni z Białorusią” będzie towarzyszyła również zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych — tłumaczy Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Wejście na koncert będzie możliwe po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Dystrybucja rozpocznie się 15 września 2020 roku. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne. Nie ma możliwości zmiany nazwisk na biletach.

Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy, w którym zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie. Realizacja tych wymagań będzie starannie sprawdzana przez służby porządkowe.