Strona główna AKTUALNOŚCI Lokal na start za złotówkę?

Lokal na start za złotówkę?

0
fot. Warszawski Serwis Prasowy

Interpelację w sprawie możliwości wprowadzenia w Warszawie programu „Lokal na start za złotówkę” złożyła radna Renata Niewitecka. 

„Pandemia, spowolnienie gospodarcze, a także zamrożenie niektórych branż spowodowały, że obserwujemy coraz więcej opustoszałych lokali użytkowych pozostających w zasobie m.st. Warszawy, które szukają nowych najemców. Z drugiej strony nowy przedsiębiorcy, szczególnie w tak trudnym czasie, jaki obecnie mamy, mogliby dzięki takiemu programowi ograniczyć koszta i zwiększyć szanse powodzenia prowadzonych biznesów. Zaoszczędzone w ten sposób środki można zainwestować w przystosowanie lokalu do własnych potrzeb, w promocję i reklamę, czy zakupić narzędzia niezbędne do wykonywanej pracy” – napisała radna.

Jak informuje urząd miasta, zasób miejski dysponuje ponad 9300 lokalami użytkowymi. Najwięcej z nich mieści się w dzielnicach: Śródmieście, Wola, Praga Północ, Mokotów i Praga Południe. Organizacje pozarządowe wynajmują od miasta około 750 lokali. Rzemieślnicy – około 950.