Strona główna KOMUNIKACJA Na Grochowskiej powstaną nowe przejścia

Na Grochowskiej powstaną nowe przejścia

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Rusza budowa przejść dla pieszych, które skrócą i ułatwią dojście do pięciu peronów tramwajowych przy ul. Grochowskiej. Zostaną wytyczone przez drogę dojazdową do zabudowań po północnej stronie torowiska. 

Nowe, dodatkowe przejścia skrócą dojścia do pięciu przystanków. Zebry powstaną: ok. 100 m od skrzyżowania z ul. Garwolińską, przy wylocie ul. Nasielskiej, ok. 80 m od skrzyżowania z pl. Szembeka, przy wylocie ul. Hetmańskiej i przed wylotem ul. Kwatery Głównej. Przy okazji poprawi się bezpieczeństwo tam, gdzie do drogi dojazdowej, zwanej przez pobliskich mieszkańców „małą” Grochowską, dobiega ul. Nasielska. To skrzyżowanie będzie posiadać wyniesioną powierzchnię (na wyniesieniu po wschodniej stronie drogowcy namalują zebrę), aby uspokoić ruch.

Inwestycja zakłada budowę także dwóch kolejnych przejść dla pieszych w szóstej lokalizacji. Zostaną one utworzone przy pętli tramwajowej „Gocławek”. Zarząd Dróg Miejskich wytyczy je przez ul. Koprzywiańską, w którą w tym miejscu przeobraża się tzw. „mała” Grochowska. Dzięki zebrom piesi zyskają drugie dojście do przystanku tramwajowego „Gocławek 07”.

Prace związane z budową dodatkowych przejść dla pieszych do peronów tramwajowych przy ul. Grochowskiej powinny potrwać do końca roku.