Strona główna AKTUALNOŚCI #NaTrawie – dyżur radnych Nowoczesnej w wakacje

#NaTrawie – dyżur radnych Nowoczesnej w wakacje

0
fot. materiały prasowe

Do 25 sierpnia radni Nowoczesnej będą pełnić dyżury w każdą niedzielę wakacji w godzinach 15-17. Dyżury mają odbywać się w warszawskich parkach i w miejscach najchętniej uczęszczanych przez warszawianki i warszawiaków. 

– Uważam, że nasza akcja jest bardzo potrzebna. Dzięki rozmowom, jakie odbyliśmy z wieloma spacerującymi po Parku Nad Balatonem mieszkańcami Pragi-Południe, mogliśmy poznać bieżące sprawy, które są dla nich istotne i wymagają rozwiązania na poziomie rady dzielnicy czy Rady Warszawy – powiedział Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy. – Wiele osób zwracało uwagę na konieczność nowych nasadzeń drzew na terenie dzielnicy, ale też na zabezpieczenie kolejnych miejsc parkingowych. Zwracano również uwagę na zbyt małą liczbę ławek oraz koszy na śmieci. Wskazywano też na zbyt małą liczbę żłobków i przedszkoli. Jednocześnie wiele osób chwaliło mieszkanie na terenie dzielnicy Praga-Południe. Zwracano uwagę na dobre połączenia z centrum miasta, dużą liczbę terenów zielonych oraz dostęp do placówek gastronomicznych – dodał.

W akcji wzięli też udział radni dzielnicy. – Rozdałam wiele wizytówek. Widać, że jest wielu mieszkańców, którzy mają codzienne problemy i nie wiedzą jak je rozwiązać – podkreślała Elżbieta Stawecka, radna dzielnicy Praga-Południe. – Dzięki naszej akcji wiedzą do kogo się zwrócić i jak załatwić najprostsze sprawy w urzędzie.

– Chcemy spotykać się z mieszkańcami przez całe wakacje. Mamy ze sobą wodę, słodycze i koce. – mówił Bartosz Wiśniakowski radny Sejmiku Mazowieckiego. – Atmosfera pikniku sprzyja lepszej rozmowie.

Wtórowała mu radna Warszawy Renata Niewitecka. – Widać, że mieszkańcom brak kontaktu ze swoimi radnymi. Dla nas to również dobra okazja, by poznać ich potrzeby. Wiele osób podkreślało konieczność umiejscowienia kurtyn wodnych, oczekiwanych w tak wysokich temperaturach a także o poidełkach dla czworonogów.

Kolejne spotkanie odbędzie się za tydzień. – W niedzielę 7 lipca widzimy się na Ochocie, w Parku Szczęśliwickim. Mamy nadzieję na kolejne, równie udane rozmowy. Wierzę, że dzięki temu będziemy w stanie lepiej poznać potrzeby warszawianek i warszawiaków i szybciej na nie reagować – podkreślał Potapowicz. – Poza tym taka jest nasza rola. Być blisko ludzi.

W akcji wzięli również udział: radny dzielnicy Wawer Wojciech Godlewski, radni Warszawy: Joanna Staniszkis, Marek Szolc, Tomasz Żyłka i wiceburmistrz Pragi-Południe Izabela Szostak-Smith.