Strona główna AKTUALNOŚCI Okradał nocą samochody

Okradał nocą samochody

0
fot. Pixabay.com

42-letni Andrzej S. dopuścił się pięciu kradzieży z włamaniem do samochodów. Policjanci odzyskali skradzione radia i inne drobiazgi, a także zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć do tych przestępstw.

Jeden z mieszkańców Pragi-Południe zatelefonował pod numer alarmowy i powiadomił o prawdopodobnym włamywaczu do pojazdów. Opisał mężczyznę, który kręcił się przy zaparkowanych autach, świecił latarką do wnętrz, łapał za klamki. Mundurowi sprawdzili okolicę, podjęli obserwację. W pewnym momencie zauważyli jak zza pobliskiego budynku, mężczyzna odpowiadający podanemu rysopisowi, ciągle wychyla się, obserwuje, po czym się chowa.

Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że za budynkiem, pod kurtką, w foliowych workach ukrywał swoje łupy, radia i inne drobiazgi z samochodów, a także kominiarkę, rękawiczki i śrubokręt.

42-letni Andrzej S. był już wcześniej zatrzymywany za kradzieże z włamaniem do samochodów. Trafił do policyjnej celi. Śledczy dowiedli, że zatrzymany od początku tego roku na terenie Pragi-Południe najprawdopodobniej dopuścił się jeszcze dziewięciu innych kradzieży z włamaniem do pojazdów. W sumie usłyszał 14 zarzutów. W prokuraturze zastosowano policyjny dozór wobec podejrzanego.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji