Strona główna AKTUALNOŚCI Pierwsze rośliny nasadzone na Saskiej

Pierwsze rośliny nasadzone na Saskiej

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Remont ul. Saskiej dobiega końca. Ostatni etap to nasadzenia roślin, które dodadzą ulicy estetyki. Wśród zielonych ozdób znajdzie się kilka gatunków krzewów i bylin. Posadzonych zostanie także 18 drzew.

Na odnawianym fragmencie ul. Saskiej w kilku miejscach można już podziwiać nasadzone rośliny. To m.in. pęcherznica kalinolistna, berberys Thunberga i ligustr pospolity. Sadzone są także byliny, m.in. liliowce. W sumie niską zieleń stanowić będzie blisko 8 tys. roślin. Dołączy do nich 18 nowych drzew: będą to jesiony amerykańskie o wysokości co najmniej 4 metrów.

„Miejsce na nową zieleń zostało uwzględnione w projekcie remontu chodnika. Oznacza to, że betonu nie spotkamy już tam, gdzie było go za dużo – w narożnikach skrzyżowań czy przy wjazdach na posesje. Miejsca, w których bez strat dla komfortu pieszych nowe trawniki zastępują kostkę brukową, zidentyfikowaliśmy wspólnie z lokalną społecznością. Zmiany powinny być szczególnie zauważalne po zachodniej stronie ulicy, która przed remontem była uboga w zieleń” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zieleń, choć bardzo ważna z punktu widzenia estetyki ulicy, stanowi dopełnienie remontu. Największe roboty wiązały się z jezdnią. Wymieniona została nawierzchnia wraz z podbudową i krawężnikami – dzięki temu zniknęły wszelkie nierówności. Wciąż trwa układanie nowych płyt chodnikowych po obu stronach ulicy, a w znacznym zakresie odnowione zostały zjazdy bramowe i nawierzchnie miejsc parkingowych.