Strona główna KOMUNIKACJA Zmiany w parkowaniu na ul. Międzynarodowej

Zmiany w parkowaniu na ul. Międzynarodowej

0
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich planuje wyeliminować nielegalne parkowanie na ul. Międzynarodowej. 

Drogowcy rozpoczęli prace przy dyskoncie spożywczym, gdzie miejsce kostki zajmie zieleń. Pozostawione zostaną dotychczasowe miejsca postojowe, a przy nich na chodniku staną słupki.

„Jeszcze do niedawna wschodnia strona ul. Międzynarodowej nieopodal skrzyżowania z al. Waszyngtona była całkowicie zastawiona samochodami. Aby zaparkować jak najbliżej wejść do punktów usługowych i sklepów w dwóch stojących tam budynkach, kierowcy wykorzystywali każdą możliwą przestrzeń. Zatrzymywali samochody w niedozwolonym miejscu i ograniczali widoczność wyjeżdżającym z posesji. Niektórzy ośmielali się nawet poruszać po chodniku, nie zważając na pieszych. Postanowiliśmy ukrócić ten proceder” – informuje ZDM.

Prace ruszyły w tym tygodniu. Polegają na usuwaniu zbędnej kostki brukowej w miejsce przyszłej zieleni. Pod utworzenie trawników przygotowanych zostanie łącznie sześć narożników przy zjazdach bramowych.

Dotychczasową zatokę do skośnego parkowania, znajdującą się na wprost wejścia m.in. do dyskontu, drogowcy pozostawią bez zmian. „Nie ubędzie ani jedno legalne miejsce postojowe. Aby nikogo nie kusił wjazd na chodnik, wstawimy tam 15 słupków. Kolejne pojawią się w miejscach, gdzie ciąg chodnika przecięty jest wjazdami na posesje” – zapowiada ZDM.

Prace powinny potrwać do końca roku.