Strona główna AKTUALNOŚCI Poszukiwane małżeństwo trafiło do aresztu

Poszukiwane małżeństwo trafiło do aresztu

0
fot. Pixabay.com

Za 33-letnim mężczyzną wydany był Europejski Nakaz Aresztowania, list gończy i zarządzenie ustalenia miejsca pobytu, 33-letnia kobieta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego.

W jednym z lokali na Pradze-Południe zatrzymali dwie osoby małżeństwo 33-latków. Kobieta ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, została też operacyjnie zarejestrowana przez policjantów innej komendy do sprawy kradzieży.

Z kolei za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania, list gończy i zarządzenie ustalenia miejsca pobytu. Zatrzymany twierdził, że ukrywał się przed organami ścigania, bo zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany. Wcześniej przebywał za granicą, a gdy tyko wrócił, wpadł w ręce stróżów prawa.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem zaginionych i ściganych muszą poświęcać niezwykle dużo czasu na ustalenie miejsc pobytu lub ukrywania się tych osób. Bardzo często są to długie godziny, dni, tygodnie, a nawet i miesiące ustaleń, weryfikacji, kolejnych sprawdzeń. Czynności te wymagają ogromnej uwagi, skrupulatności, cierpliwości i wytrwałości ze strony funkcjonariuszy. Przynoszą jednak zamierzone, bardzo dobre efekty.