Strona główna AKTUALNOŚCI Sprawdź, kiedy sprzątana jest Twoja ulica

Sprawdź, kiedy sprzątana jest Twoja ulica

0
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

W kalendarzu sprzątania na stronie Zarządu Oczyszczania Miasta można sprawdzić, kiedy zamiatarki i zmywarki pracują w konkretnej lokalizacji.

Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, od wiosny do jesieni warszawskie ulice są regularnie sprzątane na mokro. Oczyszczanie ulic prowadzone jest każdej nocy, a zamiatarki i zmywarki tygodniowo przejeżdżają po 1300 km. Oznacza to, że każda ulica jest sprzątnięta na mokro przynajmniej raz w tygodniu. W niektórych lokalizacjach, jak np. Krakowskie Przedmieście czy w rejonie Odolan ulice są czyszczone na mokro częściej.

Kalendarz sprzątania dostępny na stronie www.zom.waw.plpozwala sprawdzić, kiedy zamiatarki i zmywarki pracują w konkretnej lokalizacji. Po wyszukaniu ulicy należy kliknąć w nią na mapie, a po prawej stronie pojawią się szczegóły dotyczące sprzątania. Jeśli dana ulica nie jest podświetlona na mapie na niebiesko, oznacza to, że za jej czystość odpowiada inny zarządca.

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o czystość 1300 km ulic o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich oraz powiatowych, w tym utwardzonych torowisk tramwajowych. Pozostałe ulice gminne podlegają urzędom dzielnic oraz inni zarządcy terenów np. w odniesieniu do uliczek osiedlowych administracje i wspólnoty, a do dróg ekspresowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.