Strona główna AKTUALNOŚCI Stacja techniczna na Olszynce Grochowskiej „od kuchni”

Stacja techniczna na Olszynce Grochowskiej „od kuchni”

0
fot. PKP Intercity

W weekend w Warszawie odbędą się Dni Transportu Publicznego, w tym specjalny Dzień Transportu Kolejowego. Z tej okazji w niedzielę, 24 września, PKP Intercity umożliwi miłośnikom kolei zwiedzanie stacji technicznej na Olszynce Grochowskiej. Dzięki temu zobaczą, jak funkcjonuje kolej „od kuchni”.

W ramach tegorocznej edycji stołecznych Dni Transportu Publicznego, w niedzielę 24 września odbędzie się „Dzień Transportu Kolejowego”. Dla uczestników wydarzenia PKP Intercity zorganizowało zwiedzanie stacji techniczno-postojowej Warszawa Grochów w godzinach od 10 do 14.15. Miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć zaplecze techniczne przewoźnika, w którym każdego dnia serwisowane i przygotowywane do kursów są pociągi krajowe i międzynarodowe. W planie wycieczki nie zabraknie również najnowszych pojazdów PKP Intercity – Pendolino, FLIRT3 i PesaDART. Zwiedzający wejdą do kabiny maszynisty, zobaczą halę całopociągową i stanowiska do szkolenia maszynistów na symulatorze. Specjalne atrakcje przygotowano także dla najmłodszych miłośników kolejowych podróży.

Zwiedzanie odbędzie się w zorganizowanych grupach, dlatego osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu, powinny zgłosić się pod adres e-mail: dtp.kolej@gmail.com. W zgłoszeniu wystarczy podać dane kontaktowe i preferowane godziny wejścia.