Strona główna Wydarzenia Targi wolnego czasu

Targi wolnego czasu

0
fot. Pixabay.com

Targi „Hobby: włącz tryb offline” odbędą się 20 i 21 listopada (sobota i niedziela) w godz. 10-16 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Towarzyszyć im będzie wystawa „Dinozaury w 3D”.

Stowarzyszenie Zbudujmy To! zaprezentuje swoją wystawę autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków LEGO. wykonanych z klocków LEGO. Na ponad 1000 m kw. podziwiać będzie można m.in. gigantyczną makietę kolejową, po której jeździć będą repliki pociągów, barwne, pełne życia miasteczko i okoliczne tereny wiejskie, czyli makietę zbudujcową, a także wioskę Wikingów, na której pośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wioski, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie i arabską ulicę z jej gwarnym bazarem i przekrzykującymi się straganiarzami. Miłośnicy i pasjonaci takich uniwersów, jak Star Wars, Warhammer, 1920+ lub Świat Dysku będą mogli rozpoznać wśród nich znajome kształty i twarze.

Młodzi miłośnicy czterech kółek będą mogli się przejechać pojazdami Turnado, które ważą zaledwie 23,5 kg, a dają mnóstwo frajdy podczas wyścigów, bowiem rozpędzają się aż do 19 km/h. Z kolei Interaktywne pokazy eksperymentów prowadzone w Strefie Małego Inżyniera pozwolą wkroczyć w pasjonujący, kolorowy, a czasem wręcz wybuchowy świat chemii i fizyki. Wiele atrakcji przeznaczonych będzie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Będą mogli oni m.in. wkroczyć w cyfrowy świat rzeczywistości wirtualnej, skorzystać z nowoczesnej drukarki 3D czy lasera do grawerowania. Włosy na głowie zjeży nie tylko niesamowity generator van de Graaffa, ale również ekscytujące eksperymenty z ogniem i lodem.

Na wystawie „Dinozaury w 3D” będzie można spojrzeć w oczy legendarnemu tyranozaurowi, stanąć obok tarbozaura i niemal poczuć na karku oddech prawdziwych legend prehistorii… Wystarczy założyć okulary 3D, by cofnąć się w czasie i poznać tajemnice jurajskiego świata oraz z bliska przyjrzeć się wyglądającym jak żywe dinozaurom. 50 obrazów przedstawiających ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców przetworzono do wersji 3D, z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Na wystawie można poznać m.in. dromeozaury, gigantozaury czy dilfozaury, a efekt trójwymiarowości robi niesamowite wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na ich opiekunach.