Strona główna KULTURA Weekend na Grochowie

Weekend na Grochowie

0
Praga Południe - Aleja Stanów Zjednoczonych na wysokości ulicy Grenadierów, widok w kierunku ronda Wiatraczna. Fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)
Praga Południe - Aleja Stanów Zjednoczonych na wysokości ulicy Grenadierów, widok w kierunku ronda Wiatraczna. Fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)

Nie tylko mieszkańcy dzielnicy nie będą się nudzić w nadchodzący weekend na Pradze-Południe.

Piątek

16 czerwca, czyli jutro, o godz. 12:00 odbędzie się tradycyjna, doroczna uroczystość poświęcona pamięci polskich żołnierzy z 1. Dywizji Grenadierów, stworzonej we Francji w 1940 roku. Przy kamieniu poświęconym wszystkim grenadierom, u zbiegu ulic Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych, spotykamy się o godz. 12:00.
Swoją obecność potwierdził ambasador Republiki Francji w Polsce pan Frédéric Billet.

Zaproszenie na uroczyste obchody 83. rocznicy Bitwy pod Lagarde. Fot. UD Praga Południe
na uroczyste obchody 83. rocznicy Bitwy pod Lagarde.

Sobota

W sobotę, 17 czerwca, zapraszamy na Piknik Seniorzy dla Seniorów do parku Polińskiego (vis a vis Szpitala Klinicznego, wygodny dojazd ul. Szaserów).
Od godz. 14:00 czeka na gości wiele atrakcji, zajęć edukacyjnych dotyczących zdrowia, prelekcji i rozmów, zawodów sportowych, grilla i mnóstwa przysmaków.
O godz. 18:00 zapraszamy (nie tylko seniorów) na dyskotekę!

Plakat Pikniku Seniorzy dla Seniorów. Fot. UD Praga Południe

Tego samego dnia swoje święto obchodzą miłośnicy poezji.
O godz. 14:00 w Klubokawiarni Kicia Kocia w al. Stanów Zjednoczonych 68 rozpoczyna się VI edycja Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej. W programie m.in. turniej jednego wiersza, dużo dobrej muzyki, rozmowy o Papciu Chmielu, prezentacja książek o Pradze-Południe i spacery literackie. Więcej: [LINK].

Plakat Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej
Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej

 

Niedziela

W niedzielę, 18 czerwca, warto zarezerwować sobie cały dzień, gdyż w parku OPAK (Obwodu Praga Armii Krajowej), obok Sinfonii Varsovii, między ulicami Grochowską i Podskarbińską, odbędzie się tradycyjny piknik Południowo-Praskie Prezentacje, w którym swoje dokonania prezentują organizacje pozarządowe działające w dzielnicy. Start o godz. 12:00, a w programie, poza prezentacjami NGO, m.in. animacje dla najmłodszych, warsztaty sportowe, artystyczne sensoryczne i ruchowe, występy teatralne.

Plakat pikniku Południowo-Praskie Prezentacje. Fot. UD Praga Południe
Plakat pikniku Południowo-Praskie Prezentacje.

Zapraszamy!