Strona główna AKTUALNOŚCI Wkrótce ruszą zapisy do Biegu Konstytucji

Wkrótce ruszą zapisy do Biegu Konstytucji

0

Internetowe zapisy do 27. Biegu Konstytucji 3 Maja rozpoczną się po północy w nocy z 7 na 8 kwietnia. Listy startowe zostaną zamknięte, gdy osiągnięty zostanie limit sześciu tysięcy uczestników.

Zapisy prowadzone będą przez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl. Potrwają od 8 do 27 kwietnia lub do wyczerpania limitu 6000 uczestników (bez uwzględniania ilości zapisanych w poszczególnych kategoriach, w tym 1000 dzieci).

Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie będzie usuwane z bazy danych.

Zawodnicy wystartują w środę, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrów – trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Po raz szósty wystartuje „Bieg z maskotką”. Prawo do uczestnictwa w biegu mają dzieci z roczników 2006 i młodsi. W tym roku w 700-metrowych zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 1000 młodych sportowców.