Strona główna KOMUNIKACJA Czy autobusy wjadą na osiedle Golędzinów?

Czy autobusy wjadą na osiedle Golędzinów?

0

Do Zarządu Transportu Miejskiego docierają postulaty mieszkańców Golędzinowa o uruchomienie połączenia autobusowego obsługującego to osiedle. ZTM zaproponował, by przystanek wraz z miejscem do zawracania autobusów powstał bezpośrednio na terenie osiedla. Mogłoby się to wiązać z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców.

Obecnie obsługę komunikacyjną osiedla Golędzinów zapewniają tramwaje. Umożliwiają szybki i wygodny dojazd zarówno do metra (Dworzec Wileński) jak i bezpośrednio do centrum Warszawy.

Część mieszkańców apeluje jednak o uruchomienie, w sąsiedztwie istniejących przystanków tramwajowych, również przystanku autobusowego. Z powodów dotyczących organizacji ruchu nie ma jednak możliwości utworzenia przystanku autobusowego na ul. Jagiellońskiej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla. Dlatego zdaniem ZTM najlepszym rozwiązaniem byłaby lokalizacja przystanku końcowego w osiedlu, w sąsiedztwie istniejącego parkingu.

Zorganizowane przez ZTM i Urząd Dzielnicy Praga-Północ spotkanie informacyjno-konsultacyjne odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia w godz. 13–17 w Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego (Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży nr 102) przy ul. Jagiellońskiej 47E.