Strona główna AKTUALNOŚCI Wyścig pełen emocji

Wyścig pełen emocji

0

24 października podczas VERVA Street Racing na Stadionie Narodowym spotkają się dwa motoryzacyjne światy.

Na Stadionie Narodowym obejrzymy show z udziałem największych gwiazd i najszybszych maszyn. Klasyczne rajdówki, zwinne auta wyścigowe klasy GT i przygotowane na największe wyzwania, muskularne dakarowe maszyny znajdą się w rękach najlepszych kierowców.

Zobaczymy wśród nich Adama Małysza, Marka Dąbrowskiego, Teddego Błażusiaka i Kubę Przygońskiego.

– To właśnie Kuba Przygoński, doskonale znany ze znakomitych występów w Rajdzie Dakar i zarazem rekordzista
Guinnessa w prędkości jazdy w drifcie, połączy podczas tegorocznego show dwa motoryzacyjne światy. O tym, że jego apetyt na ekstremalne wrażenia nie słabnie, świadczy stoczony przez niego ostatnio wyjątkowy, driftowy pojedynek z… helikopterem pilotowanym przez Felixa Baumgartnera – mówi Leszek Kurnicki z PKN Orlen.

Oprócz driftu na pogrążonym w półmroku Narodowym zobaczymy również uliczne wyścigi rodem z kinowego przeboju „Szybcy i wściekli”, jazdę precyzyjną w promieniach ultrafioletu i ostre rockowe hot rody, nawiązujące stylem do klasyków motoryzacji, lecz zaskakujące osiągami.

W tym roku na scenę powrócą też Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Na Stadionie Narodowym podpalą porsche, a legendarne BMW M3 pokryją światłami LED błyskającymi w rytm niezwykłych, szalonych manewrów.